Powrót do źródeł jogi

Joga jako narzędzie całkowitej transformacji

Słowo „Isha” oznacza
to co jest źródłem kreacji.

Szkołę Isha Hatha Jogi założył jogin i mistyk Sadhguru po to, aby przywrócić klasyczną jogę i tradycję nauczania jej w nienaruszonej formie.
Wizją Sadhguru jest to, aby każdy kto ją praktykuje, mógł w pełni doświadczyć Jogi jako sprawdzonego narzędzia do uwalniania fizycznych, mentalnych i emocjonalnych blokad, aktywizowania energii życiowej - narzędzia umożliwiającego rozwój i przemianę wewnętrzną oraz poszerzanie świadomości poza granice własnej fizyczności, tak aby móc w pełni cieszyć się życiem.

To co jest źródłem kreacji jest w każdym z nas.

      W dzisiejszych czasach coraz trudniej o znalezienie szkoły jogi, która przekazuje praktyki nieprzeinaczone przez kaprysy współczesnej kultury masowej. Isha dba o to, żeby praktyki były przekazywane  w kompetentny sposób, z szacunkiem dla tradycji i z poczuciem odpowiedzialności wobec potrzeb i możliwości każdego ucznia.

Przyszli nauczyciele Isha Hatha Jogi są szkoleni tylko i wyłącznie w aszramie w Indiach w Isha Institute of Inner Sciences, w czasie półrocznego programu, pod opieką Sadhguru oraz najbardziej doświadczonych nauczycieli i brahmaczari.

Ten program to proces transformacji. Jak mówi Sadhguru, jego marzeniem nie jest wyszkolenie nauczycieli jogi, ale joginów. Z tą aspiracją i poczuciem ciągłej, wspierającej obecności żyjącego Mistrza, traktujemy nauczanie Isha Hatha Jogi w nienaruszonej postaci, tak jakby osobiście uczył jej  Sadhguru, jako przywilej, który zobowiązuje.

ISha Yoga center

Szkoła Isha Hatha Jogi znajduje się u podnóża wzgórz Velliangiri, nieopodal miasta Coimbatore, w południowych Indiach, w zaciszu pięknego aszramu, o nazwie Isha Yoga Center.

Ta konsekrowana przez Sadhguru przestrzeń, została stworzona jako miejsce do rozwoju wewnętrznego i całkowitej transformacji, dla wszystkich ludzi, niezależnie od ich wierzeń i przekonań religijnych. 

W Isha Center znajduje się Świątynia Medytacjji Dhyanalinga w kształcie kopuły, z lingą naeergetyzowaną na wszystkie 7 czakr, jedyne takie miejsce na świecie. Równie niezwykła jest Świątynia Bhairavi, poświęcona Devi – kobiecej energii. W aszramie znajduje się również imponujący posąg Adiyogi – przedstawiający pierwszego jogina.

Z uwagi na wyjątkową energię tego miejsca, ludzie z całego świata licznie odwiedzają aszram Ishy, w poszukiwaniu wewnętrznego spokoju i wytchnienia od pędu życia. W aszramie oferowane są różne programy związane z jogą i medytacją, można go również odwiedzić jako turysta albo odbyć wolontariat.

SADHGURU

jogin, mistyk i wizjoner, założyciel Fundacji Isha i Isha Hatha School of Yoga, autor wielu książek i bestsellerów, uhonorowany licznymi nagrodami i odznaczeniami za swoją działalność, zapraszany na konferencje i panele dyskusyjne w instytucjach na całym świecie, inspiruje do rozwoju duchowego i świadomego życia, oferując jogę jako narzędzie do uzyskania poczucia wewnętrznego szczęścia i dobrostanu.

FUNDACJA ISHA

Isha jest organizacją non profit, opartą na pracy wolontariuszy, której główną misją jest propagowanie jogi, jako narzędzia do rozwoju wewnętrznego i świadomego życia. 

Isha oferuje praktyki jogi, które dają szansę na autentyczną przemianę wewnętrzną, zgodnie z intencją Sadhguru, aby każdemu człowiekowi na ziemi zaoferować przynajmniej kroplę duchowości.

Organizuje i wspiera liczne kampanie społeczne m.in. na rzecz edukacji i rozwoju terenów wiejskich, ochrony środowiska  takie jak Action for Rural Rejuvenation, Project Green Hands, Isha Vidhya, Rally for RiversFundacja Isha działa na całym świecie, wspierana przez prace milionów wolontariuszy, z głównymi siedzibami w Coimbatore w Indiach oraz Institute of Inner Sciences w Tennessee w Stanach Zjednoczonych.

Close Menu