O mnie

Yoga Path. Na ścieżce klasycznej hatha jogi.

Moja historia

Jogą zaczęłam interesować się na początku studiów. Na początku szukałam w niej odpowiedzi na problemy zdrowotne, sposobu na relaksację i radzenia sobie ze stresem. Od tego czasu próbowałam wielu szkół jogi i przeczytałam niezliczoną ilość książek o rozwoju osobistym. Pomimo doraźnych efektów, chwilowej relaksacji po zajęciach, czułam, że dalej nie znalazłam tego, czego szukałam. Więc zaczęłam poszukiwać jeszcze dalej i tak spędziłam prawie 10 lat w Azji, głównie w Chinach.

Pewnego dnia, wtedy jeszcze mieszkając w Szanghaju, natrafiłam w internecie na video indyjskiego jogina Sadhguru. Zdumiała mnie celność i przenikliwość jego wypowiedzi, które sprawiały, że miałam wrażenie jakby czytał w moich myślach i mówił o tym wszystkim czego ja nie potrafiłam nazwać, ale intuicyjnie czułam od zawsze. To sprawiło, że zaczęłam interesować się tym co Isha – organizacja, którą założył, ma do zaoferowania.

Pewnie przyglądałabym się temu jeszcze długo jako obserwator, a nie aktywny uczestnik, gdyby nie to, że okoliczności i wewnętrzna potrzeba całkowitej zmiany mojego dotychczasowego życia, niejako “zmusiły” mnie do większej aktywności, która zaczęła się od uczestnictwa w programie Inner Engineering oraz programach Isha z zakresu hatha jogi. Nigdy nie zapomnę przypływu ogromnej energii i uczucia lekkości, których doświadczyłam od razu po pierwszych zajęciach Surya Kriyi. Pierwszy raz poczułam pokłady drzemiącej we mnie energii życiowej,  z której istnienia nie zdawałam sobie wcześniej sprawy … 

I to był początek nowej drogi, kompletnie nowej jakości życia. Kolejnym etapem był półroczny trening nauczycielski w aszramie Isha w Indiach, który okazał się niezwykle intensywnym doświadczeniem, jakiego nie sposób opisać w słowach. Pod przewodnictwem Sadhguru, zaczęłam odkrywać i doświadczać głębszy wymiar jogi. Asany przestały być zwykłymi ćwiczeniami, pranayama nie była już tylko mechanicznym wdechem i wydechem, a siedzenie z zamkniętymi oczami samo w sobie stało się źródłem wewnętrznej satysfakcji.
Codzienna praktyka Isha hatha jogi odmieniła moje doświadczenie życia w stopniu, w jakim nie sądziłam, że jest możliwy. Do aszramu wracam co jakiś czas, bo to miejsce magiczne, w którym czuje się jak w domu, a niezwykła energia tej przestrzeni naturalnie sprzyja pogłębianiu własnej praktyki czyli sadhany.  
 
Uczenie praktyk Isha Jogi jest dla mnie przywilejem i sprawia mi ogromną satysfakcję. Proces odkrywania możliwości jakie otwierają się przede mną i moimi uczniami na tej ścieżce jogi, napełnia mnie poczuciem wdzięczności, pokory i zachwytu nad geniuszem tego, co jest źródłem stworzenia. Otrzymałam tak wiele, że teraz chcę dzielić się ze wszystkimi tym, co klasyczna hatha joga ma do zaoferowania.
Moja
Yoga Path. Na ścieżce klasycznej jogi.

 Po 10 latach praktykowania różnych form jogi, doświadczenie zetknięcia  z klasyczną jogą w aszramie Isha w Indiach, całkowicie odmieniło moje doświadczenie życia. To był początek nowej drogi rozwoju – na ścieżce jogi klasycznej. Teraz z radością dzielę się tymi praktykami w Polsce.

Nie przyglądaj się z boku, spróbuj, dopiero wtedy przekonasz się, czego TY możesz doświadczyć. 

Dzielę się tym, co dla mnie najcenniejsze.

Close Menu