sURYA KRIYA

Rozbudź swoją wewnętrzną energię ze starożytną praktyką
Jogi od Sadhguru

SURYA KRIYA – starożytna praktyka jogi
Zapraszam na warsztaty klasycznej jogi dla każdego. Nauczysz się pełnej sekwencji starożytnej praktyki jogi, którą możesz wykonywać samodzielnie w domu.

Surya Kriya jest „matką” i źródłem, z którego wywodzą się różne formy powitania słońca.
Podczas gdy Surya Namaskar była powszechnie nauczana już od dawna, Surya Kriya tradycyjnie była praktyką dostępną tylko dla zamkniętej grupy joginów. Współcześnie nauczana jest w ramach szkoły isha Hatha Jogi według przekazu indyjskiego jogina – Sadhguru.

Surya Kriya to znacznie więcej niż normalne powitanie słońca, to holistyczny proces przywracający równowagę – na poziomie ciała, umysłu i energii. Aktywizuje i równoważy energie, to idealna praktyka na dobry początek dnia, w odczuciu wielu praktykujących, jest jak medytacja w ruchu.

Nauczysz się tej kompletnej praktyki składającej się z 21 kroków, którą możesz wykonywać samodzielnie w domu, bez potrzeby chodzenia na regularne zajęcia jogi.
Surya oznacza „słońce”, a kriya oznacza „wewnętrzny proces energetyczny”.

Surya Kriya obejmuje kilka aspektów, które wzbogacą Twoje życie:
• przywraca do równowagi poziom hormonów w organizmie,
• zwiększa wigor, rozwija jasność umysłu i polepsza koncentrację
• pomaga odzyskać i utrzymać zdrowy stan kręgosłupa
• wycisza umysł i przygotowuje do głębokich stanów medytacji,
• równoważy lewy i prawy kanał energetyczny
• aktywuje splot słoneczny

Jest to kompletna praktyka jogiczna, na którą składa się sekwencja asan z charakterystyczną dla Surya Kriyi techniką oddechową; poprzedzona asanami przygotowawczymi i zakończona techniką relaksacyjno – medytacyjną oraz bandhami (służą one zatrzymaniu i ukierunkowaniu energii w ciele).

Po warsztatach możesz już wykonywać Surya Kriya samodzielnie w domu każdego dnia – zajmuje ok. 20-30 minut dziennie lub więcej.

Zajęcia prowadzone są w atmosferze pełnego skupienia i zaangażowania, ze szczegółowymi instrukcjami i demonstracjami, po to aby oryginalna formuła Surya Kriyi nie uległa przekształceniu. Korzystamy również ze wsparcia filmów video, wszystko po to, abyś lepiej zrozumiał/a wszystkie aspekty praktyki i mógł/mogła ją samodzielnie wykonywać w domu, bez konieczności uczestnictwa w kolejnych zajęciach. Jest to inny sposób nauczania niż zazwyczaj w szkołach jogi. Uczysz się praktyki raz, w całości i zostaje ona z Tobą na całe życie.
 

WYMAGANIA:
• Jest to praktyka dla każdego, po 14-tym roku życia.
• Wcześniejsze doświadczenie w jodze nie jest wymagane – w warsztatach mogą uczestniczyć zarówno osoby zupełnie początkujące jak i zaawansowane.
• Praktyki nie mogą wykonywać: kobiety w ciąży, oraz osoby, które przeszły w ciągu ostatnich 6 miesięcy poważną operację, miały laparoskopię w ciągu ostatnich 6 tygodni lub z aktywną przepukliną.

Miejsce:
Kraków, IPRI, ul. Powroźnicza
 
PROGRAM:
Sesja 1: 26 kwietnia (piątek) 18:00 – 21:00
Sesja 2: 27 kwietnia (sobota) 8:00 – 11:00
 

Obecność na obu sesjach jest wymagana.

W przerwie między sesjami przewidziany jest czas na obiad we własnym zakresie.
Wymagana wcześniejsza rezerwacja, ilość miejsc ograniczona.
 
 Co o warsztatach mówią inni uczestnicy?
 
“Niesamowite warsztaty. Po ich zakończeniu czułam wypełniającą mnie radość i energię. Jestem ogromnie wdzięczna, że mogłam poznać jogasany i moc w nich zawartą. Pozostali uczestnicy też wyglądali na rozpromienionych i szczęśliwych. Dziękuję Julio. To było naprawdę wspaniałe doświadczenie 😍🙏” Joanna P.
 
“Uczestniczyłem w podstawowych zajęciach z Yogasan i Surya Kriya 3 tygodnie temu. Od warsztatów regularnie, codziennie rano ćwiczę cały zestaw (na razie 1 cykl) i zaczynam dostrzegać jak to na mnie wpływa.
Po pierwsze schudłem (szok) i to jak szybko – ubyło mi 5 kg.
Po drugie – co oczywiste – człowiek jest bardziej rozciągnięty (kto by pomyślał ). Odnośnie wyższych wymiarów życia, to w tym aspekcie też czuć lekki wiatr zmian.
Mam też więcej energii.” Piotr H.
 
“Byłem na wielu programach Isha Hatha Yoga u Julii. Isha Hatha Joga jest zupełnie wyjątkowa. Zajęcia nie są prowadzone jak u innych nauczycieli jogi – jest o wiele dokładniej i skrupulatniej, a praktyki, których uczy, to nie tylko praca nad ciałem… To narzędzia do polepszenia ciała i umysłu i szybkiej poprawy samopoczucia na cały dzień. Ogólnie to po tej jodze czuje się świetnie, poprawia mi się humor, mam więcej energii, znika depresja itp.
Na programach atmosfera jest super, a Julia uczy w wielkim skupieniu i przykłada uwagę do każdego szczegółu, a narzędzia których uczy są niesamowite, polecam.” Viktor B.
 • 26-27 kwietnia
  Sesja 1: 26 kwietnia (piątek) 18:00 - 21:00
  Sesja 2: 27 kwietnia (sobota) 8:00 - 11:00
  Obecność na obu sesjach jest konieczna.
 • Kraków
 • Cena za warsztaty: 550 zł
 • Rejestracja: onayogapath@gmail.com
 • WhatsApp/tel: +48694596117
Close Menu